Поспішність, з якою була оголошена дата виборів у Білорусі, може свідчити про таємні домовленості Олександра Лукашенка із Кремлем. Таку ймовірність не виключає лідер Об'єднаного перехідного кабінету Павло Латушко. За його словами, рішення правити у Білорусі вічно визріло в диктатора давно. Але чи погодиться на це Росія, і що захоче на заміну?
Фактично дочасні президентські вибори були оголошені майже одномоментно з проведенням навчань «Захід-2025». Інтервал між двома заявами склав десять хвилин! Що це – випадковість або збіг обставин? Але у високій політиці подібні збіги відбуваються вкрай рідко, якщо не сказати ніколи. Тоді ж яке підґрунтя може бути заховане між цими подіями?
На думку Павла Латушка, в цьому випадку цілком можлива реалізація чітко спланованого сценарію, за яким Лукашенко проводить вибори фактично під парасолею російських штиків. Але Кремль може застосовувати армію не лише як захист, а і як конвой для літнього диктатора. Мета – повна підтримка й сприяння у реалізації чергового кремлівського плану з використання Білорусі.
У такому випадку завдання Лукашенка – надати територію й забезпечити інфраструктуру для розв'язання стратегічних завдань російської армії. Це може бути як нова загроза для Європи, так і стягування військ навколо білорусько-українського кордону.
Що далі? У разі повторення наступу 2022 з території РБ, наслідки для Білорусі будуть без перебільшення жахливі. Нафтопереробні, металургійні та найбільші машинобудівні підприємства – у зоні дії українських дронів. Як можуть працювати БПЛА, білорусам можуть розказати ті самі росіяни, які втратили вже величезну частку своїх виробничих потужностей. Втім, якщо РФ має неосяжну територію, і може заховати частину своєї промисловості десь в Заураллі, Білорусь такої опції не має. Фактично це означає крах для економіки країни.
Втім, навіть якщо прямої агресії й не станеться, це все одно змусить Україну перекидати додаткові резерви на Північний напрямок. На тлі постійного просування росіян на Сході це може стати дуже серйозною проблемою для українського командування.
І це не є приємним знаком.
Comments